Пребарување
Filters
RSS

Вести

Кога станува збор за мажите и нивната долна облека, пижами или чорапи, без исклучок трендовите и квалитетот стануваат се повлијателни при изборот. Ви треба идеја за подарок, сакате да ги изненадите својот сакан, блиски роднини или пријатели, а не знаете каде да се обратите бидејќи мажите навистина се специфични кога станува збор за подарување на долна облека или чорапи.
Маички, здолништа, фустанчиња за неа или кравати, кошули за него.. трендови насекаде околу нас, но што да искомбинирате за да имате навистина впечатлив изглед? Шик, тренди и уникатен! Чорапи! Веќе неколку сезони се појавуваат во повеќе форми и бои, но оваа година се омиленото модно парче кај сите! Еднобојни, шарени, кратки до глуждот, високи до колена – изборот е ваш!
Доаѓа пролет. Сонцето силно грее. Ластовичките се враќат во топлите краишта. Ние? Ние сакаме да ги оставиме јакните, џемперите и чизмите во плакарот бидејки дојде време за фустанчиња, здолништа и хулахопки!!
8-ми март, денот на жената, денот на изедначување на нејзините права, денот на нејзината храброст! Овој празник се слави уште од почетокот на 20-от век, каде со голем број на протести било побарано вреднување на правата на жените во споредба со мажите, примарно на политички, економски и социјален план. Сега со задоволство го издвојуваме овој ден од годината каде ги празнуваме жените и нивната важност. Мал знак на внимание, честитка, цвеќе, подарок, убав збор се обележје на овој празник, а ние ви претставуваме неколку интересни идеи за вашите подароци.
Префинето, нежно и романтично. Тантелата или т.н. чипка е тренд кој опстојува со години и е признаен од многу генерации на жени - горди сопственички на чипкани модни парчиња во својот гардеробер. Овој материјал е неизбежен, особено со доаѓањето на пролетта. Можете да го комбинирате со многу модели и аутфити. Жените го преферираат во долната облека, како моден детал или за тоалети, здолништа, кошули. Тантелата е застапена секаде.
Огледај се и вози се со SF! -вторник, 19 февруари 2019
20 години поставуваме стандарди и трендови во индустријата за долна облека, хулахопки и чорапи. 20 години тимовите на сите сектори творат за иста цел. 20 години нашите потрошувачи добиваат Секогаш Повеќе. Ќе се дружиме во новите SF автобуси, а за да го направиме позабавно чекањето на истите, ќе се огледаме во нај фешн постојките.. единствените и првите во центарот на градот – SF постојки со огледало!! Модната приказна продожува.. stay tuned.
Ви ја претставуваме новата колекција на долна облека за пролет 2019та. Заљуби се во себе. Самоуверено. Сензуално. Биди страст. Биди СФ! Можете да ја најдете од 04.02.2019 во сите продажни места на СФ и онлајн на www.sarafashion.mk!! Разбудете ја пролетта во себе! Сара Фешн. Секогаш Повеќе.
ТОТАЛНА ЧИСТКА во сите продажни места на #SF!! #СФ долна облека, пижами, хулахопки и чорапи за целото семејство по тотално ниски цени! Ве очекуваме во сите продажни места на #СФ на тотално поднoвување до 2ри Февруари!
Happy Christmas Time with Lila! -вторник, 18 декември 2018
Предновогодишна магија во Sara Fashion на настанот Happy Christmas time with Lila! | Sara Fashion 15.12.2018
Изработка на проектни задачи за воведување на нов производ од страна на апсолвентите од департманот Маркетинг.