Пребарување
Filters
RSS

Вести

Се подготвувате за претстојниот одмор? Ви требаат идеи за совршен избор на костими за капење?
Веќе сме длабоко навлезени во подготовките за летото, па време е да се мисли каков вид на костим за капење да одбереме за оваа сезона.
Сара Фешн ја стартува оваа седмица со десет дневен освежителен попуст! Новата колекција на акцесоари за лето 2019 е со -10% попуст за сите вие кои ќе се одлучите за онлајн шопингување, а долната облека можете да ја одберете со попуст од -20%.
Денес пристигна новата колекција костими за капење на Сара Фешн. Оваа кампања ја лансираат со силна порака: оваа сезона, бидете најдобото од себе, одберете убавина во сите форми. За вас.
Ја видовте ли новата колекција костими за капење на Сара Фешн? Свежа, ултра модерна и екстремно привлечна? Како што вели нивната кампања – оваа сезона, бидете најдобото од себе. Одберете убавина во сите форми. За вас.
Се подготвувате за матурската прослава? Го одбравте идеалниот изглед, тоалета или здолниште? Закажувате термини за шминка и фризура? Се прашувате кои хулахопки најдобро ќе прилегаат за природен изглед или го барате совршениот градник? Момци, вие разгледувате бои на вратоврски? Дали размисливте и за бојата на чорапите?
Оваа пролетна сезона во тренд се принт-марамите со различни мотиви кои се вистински моден додаток за секоја жена и девојка во нејзниот аутфит.
Тик-так.. тик-так... утре, 15.04.2019, понеделник, започнуваат фантастични 7 дена МЕГА ПОПУСТИ во сите продавници на Сара Фешн и онлајн на www.sarafashion.mk! Понудата е голема и има избор за сите: маици, килоти, градници, пижами и хулахопки – се дел од асортиманот со супер цени. Oваа мега Тик-так акција која повторно се случува низ продавниците на Сара Фешн, ќе трае само седум дена т.е. до 21.04.2019, недела.
Големо отворање на нова Сара Фешн во Делчево, 06.04.2019, сабота! Придружете ни се на забавата и искористете го попустот на одредени артикли! Благодарност до сите оние што не посетивте и ни го направивте нашиот прв работен ден посебен!!
Кога станува збор за мажите и нивната долна облека, пижами или чорапи, без исклучок трендовите и квалитетот стануваат се повлијателни при изборот. Ви треба идеја за подарок, сакате да ги изненадите својот сакан, блиски роднини или пријатели, а не знаете каде да се обратите бидејќи мажите навистина се специфични кога станува збор за подарување на долна облека или чорапи.