Пребарување
Filters
RSS

Вести

Со огромна радост и чест ви го најавуваме јубилејниот роденден на Сара Фешн! 20 години постоење, 20 години мода достапна за секого. По тој повод, започнува веќе познатата и долго очекувана роденденска SF акција. Брендот Сара Фешн ве поканува сите вас на најголемите попусти во досегашните 20 години работа. Попустите до -50% почнуваат од денес, 26ти август и траат до 15ти септември, а количините се ограничени.
Се подготвувате за претстојниот одмор? Ви требаат идеи за совршен избор на костими за капење?
Веќе сме длабоко навлезени во подготовките за летото, па време е да се мисли каков вид на костим за капење да одбереме за оваа сезона.
Сара Фешн ја стартува оваа седмица со десет дневен освежителен попуст! Новата колекција на акцесоари за лето 2019 е со -10% попуст за сите вие кои ќе се одлучите за онлајн шопингување, а долната облека можете да ја одберете со попуст од -20%.
Денес пристигна новата колекција костими за капење на Сара Фешн. Оваа кампања ја лансираат со силна порака: оваа сезона, бидете најдобото од себе, одберете убавина во сите форми. За вас.
Ја видовте ли новата колекција костими за капење на Сара Фешн? Свежа, ултра модерна и екстремно привлечна? Како што вели нивната кампања – оваа сезона, бидете најдобото од себе. Одберете убавина во сите форми. За вас.
Се подготвувате за матурската прослава? Го одбравте идеалниот изглед, тоалета или здолниште? Закажувате термини за шминка и фризура? Се прашувате кои хулахопки најдобро ќе прилегаат за природен изглед или го барате совршениот градник? Момци, вие разгледувате бои на вратоврски? Дали размисливте и за бојата на чорапите?
Оваа пролетна сезона во тренд се принт-марамите со различни мотиви кои се вистински моден додаток за секоја жена и девојка во нејзниот аутфит.
Тик-так.. тик-так... утре, 15.04.2019, понеделник, започнуваат фантастични 7 дена МЕГА ПОПУСТИ во сите продавници на Сара Фешн и онлајн на www.sarafashion.mk! Понудата е голема и има избор за сите: маици, килоти, градници, пижами и хулахопки – се дел од асортиманот со супер цени. Oваа мега Тик-так акција која повторно се случува низ продавниците на Сара Фешн, ќе трае само седум дена т.е. до 21.04.2019, недела.
Големо отворање на нова Сара Фешн во Делчево, 06.04.2019, сабота! Придружете ни се на забавата и искористете го попустот на одредени артикли! Благодарност до сите оние што не посетивте и ни го направивте нашиот прв работен ден посебен!!