Пребарување
Filters

Тик – Так | 7 дена МЕГА ПОПУСТИ во Сара Фешн!!!

недела, 14 април 2019

Тик-так.. тик-так... утре, 15.04.2019, понеделник, започнуваат фантастични 7 дена МЕГА ПОПУСТИ во сите продавници на Сара Фешн и онлајн на www.sarafashion.mk! Понудата е голема и има избор за сите: маици, килоти, градници, пижами и хулахопки – се дел од асортиманот со супер цени. Oваа мега Тик-так акција која повторно се случува низ продавниците на Сара Фешн, ќе трае само седум дена т.е. до 21.04.2019, недела.

“Пролетното расположение го донесовме во нашите Сара Фешн продавници и онлајн на нашиот сајт преку супер акција. Тик-так кампањата се однесува на понуда за мажи, жени и деца со производи кои имаат одлични цени и попусти:

  • За секое второ купено парче Пенти хулахопки -20% попуст, а за секое трето купено парче -50%.
  • Килоти по цени од 49 и 59 денари.
  • Маици од 109 и 129 денари.
  • Горен дел пижами 249 денари, а долен дел 299 денари.
  • Градниците од брендот SF во продавниците Сара Фешн со секое второ купено парче -20% попуст, а за секое трето купено парче -50%.
  • Онлајн на www.sarafashion.mk сите SF градници се намалени -20%.

Да потенцираме дека акцијата која се однесува на Пенти хулахопките, освен во продавниците на Сара Фешн низ Македонија, ќе ја најдете и во продажните места на Пенти во Скопје и Битола. Така секој може да си одбере од своите омилени модели и да се пондови со оваа пролетна акција.“ – изјавија од Сара Фешн.

Како што вели нашиот слоган за оваа кампања: Грабни колку што можеш – така и ние ве советуваме да побрзате, бидејќи количините се ограничени, а понудата е повеќе од супер! Акцијата трае од 15ти до 21ви април, а можете да ја следите на нашите профили на социјалните медиуми Фејсбук и Инстаграм.

Тик-так.. тик-так.. ние утре одиме по пижами и хулахопки, а вие?

Оставете коментар